Plan- og byggesaksbehandler til Bø kommune

 • by

Bø kommune ligger lengst vest i øyriket Vesterålen. Her bor a 2576 bøfjerdinger omgitt av vakker natur med nærhet til storhavet og fjellet. Gode levekår og et rikt næringsliv med stor fremtidstro, gjør at stadig flere etablerer seg i vår kommune. Er du initiativrik og eventyrlysten finnes det mange muligheter, og vi har plass nok til deg også.

Om stillingen

Vi søker en dyktig og allsidig medarbeider som kan være med å utvikle kommunen fremover i en utfordrende og interessant nøkkelstilling med varierte oppgaver. Stillingen inngår i et positivt team med bred kompetanse bestående av 3 ingeniører som med god samhandling forvalter kommunens tjenester innenfor teknisk sektor overfor innbyggere, næringsliv og politisk nivå. Stillingen rapporterer til teknisk sjef.

 Hovedarbeidsoppgaver
 • Saksbehandling etter plan og bygningsloven (plansaker, byggesaksbehandling og oppmåling) og generell saksbehandling overfor politiske utvalg.
 • Administrere drift, vedlikehold og utføre saksbehandling vedrørende kommunale havner, veier og kirkegårdsdrift.
 • Ansvar for koordinering, saksbehandling og rapportering innenfor kommunal sektor.
 • Kommunen er i kontinuerlig utvikling og andre oppgaver kan bli tillagt stillingen.
Kvalifikasjoner
 • Relevant utdanning fra høyskole/universitet.
 • Det er ønskelig med kjennskap til kommunal forvaltning.
 • Det vil bli lagt vekt på at du har personlige egenskaper som god arbeidskapasitet, er strukturert og selvstendig med gode samarbeidsevner.
 • Søker må beherske norsk språk og ha gode muntlige- og skriftlige kommunikasjonsevner.
 • Førerkort klasse B.
Vi tilbyr
 • Et godt og hektisk arbeidsmiljø med god lagånd, utviklende og varierte arbeidsoppgaver.
 • Konkurransedyktige lønnsbetingelser med en fleksibel arbeidstidsordning.
 • Medlemskap i offentlig pensjons- og forsikringsordning (KLP).
 • Som IA-bedrift vektlegger kommunen tilrettelegging av arbeidsforholdene for personer med nedsatt funksjonsevne.
 • For nyutdannede vil deltakelse i regional trainéeordning bli vurdert.
 • Mulighet for deltakelse i brann- og redningskorpset.
Søknadsinformasjon

Nærmere opplysninger om stillingen kan fås ved henvendelse til teknisk sjef Andreas Andersen på tlf. 76 11 43 37 eller på mobiltlf. 97 17 35 97. Mer informasjon om Bø kommune i Vesterålen finner du på vår hjemmeside http://www.boe.kommune.no

Vil du bli med på laget vårt, søker du elektronisk ved å gå til “søk stillingen” nedenfor innen søknadsfristen 6. april 2021.

Vi gjør oppmerksom på at søkerlisten kan bli offentlig selv om du ber om anonymitet, jf. Offentlighetslovens § 25-2. Eventuell søknad om konfidensiell behandling må begrunnes. Tilsetting skjer på de vilkår som til enhver tid fremgår av lover, reglement og tariffavtaler.

Søk stillingen her!

Søknadsfrist: 06.04.2021