Skip to content

Faglærer i fransk og engelsk – Li skole – Nittedal kommune

 • by

Er du Li skoles nye faglærer i fransk og engelsk?

Li skole er ungdomsskole med 478 elever som ligger sør i Nittedal, omkranset av en flott idrettsarena og vakker natur. Skolen ble bygget i 2008, ligger 15 minutters kjøring fra Sinsenkrysset, tett opp mot Oslos grense. Kollektivtilbud i umiddelbar nærhet, og du kjører mot rushtrafikken.

Vi har i overkant av 50 ansatte og en god blanding av rutine og ungt pågangsmot. Skolen er kjent for et godt arbeidsmiljø.

På Li skole har vi fokus på at et trygt og godt læringsmiljø og at alle skal føle tilhørighet og være stolte av skolen vår. Li skole skal være et godt sted å være og et godt sted å lære. Vi har en helse og sosialtjeneste som består av sosialpedagogisk rådgiver, miljøveiledere og helsesøster. I tillegg jobber vi med å implementere ny læreplan og optimalisere bruk av ny læringsteknologi i undervisningen. 

En av våre ansatte søker nye utfordringer og vi trenger derfor en erstatter ut skoleåret. Det kan være mulighet for forlengelse. Fagkombinasjonen fransk og engelsk er ønskelig. Fransk kan eventuelt også kombineres med andre fag.     

Arbeidsoppgaver
 • 100 % vikariat undervisningsstilling resten av skoleåret
 • I stillingen må du kunne planlegge og gjennomføre god undervisning
 • Du må delta i skolens fagsamarbeid på trinn og i team
 • Du må delta og bidra i skolens utviklingsarbeid    
Kvalifikasjoner
 • Godkjent lærerutdanning
 • Tydelig og strukturert klasseleder, som evner å skape gode relasjoner til elevene
 • Faglig dyktig og engasjert
Personlige egenskaper
 • Gode samarbeidsevner
 • Positiv og godt humør
 • Personlig egnethet vil bli vektlagt
Vi tilbyr
 • Hyggelig arbeidsmiljø med gode kollegaer
 • Godt faglig miljø, mange i hvert fagteam
 • Helse og sosialtjeneste som backer opp lærerne i læringsmiljøet
 • Arbeids- og lønnsbetingelser i henhold til gjeldende lover og tariffavtaler.
 • Gode pensjonsavtaler i SPK

Vi gjør oppmerksom på at opplysninger om søkeren kan bli gjort offentlige, jfr. Lov om rett til innsyn i dokumenter i offentlig virksomhet (offentleglova § 25). Reservasjon mot oppføring på offentlig søkerliste må begrunnes skriftlig. Søkeren vil bli varslet dersom ønsket om reservasjon ikke tas til følge.
I hht. Opplæringslovens § 10-9 og Barnehagelovens § 19, samt politiregisterloven § 39, kreves det politiattest for å arbeide med barn- og unge, . Attesten skal vise om vedkommende er siktet, tiltalt eller dømt for seksuelle overgrep mot barn og må ikke være eldre enn 3. mnd.I tillegg skal det opplyses om alvorlige volds- og narkotikakriminalitet.

Interne søkere må bruke sin private e-postadresse 

Kontaktinformasjon

Steinar Flesland, Rektor , 90157531, steinar.flesland@nittedal.kommune.no

Nøkkelinformasjon:

Arbeidsgiver:Nittedal kommune

Referansenr.:4585029085
Stillingsprosent: 100%
Vikariat
Søknadsfrist: 05.12.2022

Søk her!

Nittedal kommune – Li skole

Nittedal kommune har ca. 25.000 innbyggere og ligger 20 minutter fra Oslo sentrum i grønne og landlige omgivelser. Vi har et rikt kulturliv innen idrett, friluftsliv, musikk, dans og teater, kunst og håndverk. Mer enn 150 ulike lag og foreninger gjør at de fleste vil føle seg hjemme her også i fritiden. Vi er et populært utfartsmål for friluftsinteresserte både sommer og vinter.