Skip to content

Lærer til Husøy Skole – Træna kommune

 • by

Velkommen til Træna og til spennende stilling som lærer for våre elever på Husøy skole. Træna kommune søker en person som kan bidra til å gjøre en viktig forskjell for våre unge.

Vi kan tilby en meningsfull stilling, hvor du vil få mulighet til å påvirke utviklingen av Træna som et moderne samfunn på ei øy langt ut mot storhavet. Stillingen vil i hovedsak omfatte undervisning i grunnskolen, med mulighet for deler av stillingen i kulturskolen.

Stillingen organiseres i sektor for oppvekst og kultur, som omfatter Husøy skole, Husøy barnehage, SFO, voksenopplæringen, kulturskolen, bibliotek, barne- og ungdomsrådgiver, samt de kommunale oppgavene knyttet til kultur generelt. Skolen og barnehagen har til sammen ca 55 barn og unge og 18 årsverk i tillegg til sektorleder.

All virksomhet i sektor for oppvekst og kultur er lokalisert i Træna rådhus, hvor du også finner administrasjonen, bibliotek, idrettshall, svømmehall og treningsrom.

Kulturskolen er et populært tilbud for barn og unge. Sommeren 2022 fikk kulturskoleelever æren av å åpne Trænafestivalen.

Vi søker en person som kan:

 • undervise i grunnskolen
 • undervise i fag som naturfag, musikk, norsk som andrespråk i grunnskolen
 • Andre fagkombinasjoner vil bli vurdert

Kvalifikasjonskrav / ønskede kvalifikasjoner

 • Pedagogisk eller annen relevant utdanning på høgskolenivå
 • Kvalifikasjoner og/eller kompetanse innen musikk, instrumenter og/eller band
 • Gode digitale ferdigheter

Vi søker en person som kan:

 • bidra til fellesskap, godt arbeidsmiljø og kultur i samarbeid med øvrige ansatte
 • utvikle og følge opp mål
 • være en god representant for kommunen og sektorens virksomhet
 • evne å jobbe med allsidige oppgaver i et hektisk miljø
 • ta initiativ, være nøyaktig og strukturert

Personlig egnethet vektlegges.

Vi tilbyr:

 • spennende og utfordrende arbeidsoppgaver
 • deltakelse i regionalt nettverk
 • lønn over tariff
 • god offentlig pensjonsordning
 • bistand med å skaffe bolig
 • barnehageplass

Om Træna

Trænas særegne landskap og beliggenhet ytterst på Helgelandskysten gjør kommunen både eventyrlig og trygg. Træna er Norges eldste fiskevær med steinalderfunn som daterer livet her mer enn 9000 år tilbake i tid. Samtidig er vi et moderne øysamfunn med alt man trenger for å ha det godt og behagelig. Fiskeri er hovednæringen, men vi satser på bred samfunnsutvikling, med alt fra industri og havbruk til reiseliv og kulturliv. Trænafestivalen er vår store fest, og hit kommer flere tusen besøkende hvert år. På vinteren har vi Vinterfestival, og kulturarrangementer gjennomsyrer øysamfunnet hele året. Her bor folk fra mange land, det snakkes flere språk og det skjer hele tiden noe nytt. Træna har daglige transportforbindelser til Bodø, Mo i Rana og Sandnessjøen.

Les mer om alt som skjer på Træna her: www.tenktraena.no og www.trana.kommune.no

Vi gjør oppmerksom på at alle søkere i utgangpunktet vil få sitt navn offentligjort i kommunens postjournal og på den offentlige søkerlisten. Ved ønske om å unntas offentligheten må begrunnelse oppgis, og ønske om unntak vil bli vurdert ut fra hvert enkelt tilfelle. Dersom anmodningen ikke tas til følge, vil søkeren varsles om dette.

Politiattest må fremlegges før tiltredelse.

Søknadsfrist: snarest

Kontaktperson: Sektorleder for oppvekst og kultur Liv Merete Edvardsen, Liv.Merete.Edvardsen@trana.kommune.no , tlf 990 42 794 eller rektor Kristine Monsen, Kristine.Monsen@trana.kommune.no , tlf 470 20 489

Send søknad til: post@trana.kommune.no

Søknadsfrist: Snarest

Træna kommune
Træna kommune

Træna kommune er ikke som alle andre kommuner i Norge. Med sin beliggenhet 33 nautiske mil fra fastlandet, en befolkning på ca. 450 innbyggere fordelt på flere øyer, et samfunn bestående av mange nasjonaliteter, en unik natur og et svært varierende kulturliv året rundt, er vi overbevist om at vi kan tilby noe som svært få andre kommuner kan.